April 15, 2019
Marcel Timmer directielid Centraal Planbureau
Het CPB is voornemens om Marcel Timmer met ingang van 1 september 2019 te benoemen tot directielid van het Centraal Planbureau. Prof. dr. Marcel Timmer is sinds 2010 hoogleraar Economische groei en ontwikkeling bij de Rijksuniversiteit Groningen. Ook is hij directeur van het Groningen Growth en Development Center (GGDC).

Marcel heeft een Master in Econometrie en in Filosofie van de Rijksuniversiteit Groningen en is in 1999 gepromoveerd aan de Technische Universiteit Eindhoven. Hij heeft leiding gegeven in verscheidene grote internationale onderzoeksconsortia op het gebied van productiviteit (het EUKLEMS project) en internationale handel (het WIOD project). In 2015 ontving hij een Vici Innovation grant van NWO voor zijn project Modelling Global Value Chains.
Met deze benoeming is de CPB-directie weer compleet, naast Marcel Timmer bestaat deze uit Jeroen Hinloopen en Laura van Geest (directeur).
Contacts
Suzanne van Gils
See also
Leennormen hypotheken versterken groei particuliere huurPurchasing power measures prevent rise in poverty, government deficit remains unchangedWederuitvoer afgelopen jaren grootste aanjager Nederlandse exportgroeiEconomic growth falls, poverty and government deficit require attentionCPB start elfde doorrekening verkiezingsprogramma’s
Recent publications
De impact van leennormen op huurders, huizenbezitters en investeerdersMortgage Debt Limits and Buy-to-Let Investors: A Structural Model of Housing with an Endogenous Rental SectorHet werk dat al het andere werk mogelijk maakt (maar niets betaalt)Certificering budgettaire ramingen Belastingplan 2024, overige wetsvoorstellen en Overbruggingswet box 3Raming van het bijstandsvolume in de MEV 2024