Wereldhandelsmonitor oktober 2023
How has the
changed
in
The CPB World Trade Monitor (WTM) is an instrument for bringing together, aggregating, and summarizing worldwide monthly data on international trade and industrial production.
In the WTM, ‘trade’ is trade in goods (also referred to as ‘merchandise trade’). ‘Production’ is industrial production, that is: value added in mining, manufacturing, and utilities (also referred to as ‘industry excluding construction’).
The production monitor covers 85 countries worldwide. These countries account for about 97% of global industrial production. The trade monitor covers 81 countries. Coverage of world trade is almost 99%.
Wereldwijde ontwikkelingen in internationale handel en industriële productie, oktober 2023:
- Het wereldhandelsvolume is in oktober 0,4% toegenomen ten opzichte van september, volgend op een stijging van 0,3% in september (initiële schatting: 0,7%).
- Het momentum van de wereldhandel was in oktober 0,1% (niet-geannualiseerd; momentum september: -0,6% initiële schatting: -0,4%).
- De wereldwijde industriële productie is in oktober 0,0% toegenomen ten opzichte van september (ontwikkeling september: 0,2%, gelijk aan initiële schatting).
- Het momentum van de wereldwijde industriële productie was in oktober 0,6% (niet-geannualiseerd; momentum september: 0,7%, initiële schatting: 0,8%).
De verwachting is dat op 25 januari om 12:00 uur de eerstvolgende maandelijkse CPB Wereldhandelsmonitor wordt gepubliceerd.
Downloads
De maandelijkse CPB Wereldhandelsmonitor is een instrument waarmee het CPB de ontwikkeling van de wereldhandel volgt en wordt gepubliceerd in opdracht van de Europese Commissie. Het duurt twee maanden voordat de cijfers beschikbaar zijn. Neem voor vragen contact op met wtm@cpb.nl.
Lees ook het bijbehorende CPB Achtergronddocument 'The CPB World Trade Monitor: technical description (update 2023)'. In september 2016 (beginnende met de monitor voor juli 2016) is het basisjaar van de WTM verlegd van 2005 naar 2010. Toelichting van de procedure en de uitkomsten is te vinden in de te downloaden bijlage (CPB Memo 'Change of base year WTM').
Als u dat wilt, kunnen we u een e-mail sturen zodra een nieuwe update van de CPB Wereldhandelsmonitor verschijnt. Als u zich wilt aanmelden voor de alerteringsservice, meld u dan aan op de aanmeldingspagina voor "Publicaties voor beleidsmakers".
De Wereldhandelsmonitor wordt mede gefinancierd door DG ECFIN (directoraat-generaal Economische en financiële zaken van de Europese Commissie).
Contactpersonen


